Strona główna „Ziołowa apteczka zaradnej gospodyni”

„Ziołowa apteczka zaradnej gospodyni”

GMINNY OŚRODEK KULTURY W URSZULINIE
SERDECZNIE ZAPRASZA DO SKORZYSTANIA Z OFERTY EDUKACYJNYCH ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

pt. „Ziołowa apteczka zaradnej gospodyni”

Dzięki uczestnictwie w warsztatach dowiecie się, gdzie możemy spotkać zioła i rośliny pożyteczne człowiekowi, ich historię oraz szerokie zastosowanie (w lecznictwie, farmacji, kuchni, kosmetyce, farbiarstwie) Ponadto podczas zajęć napijecie się przepysznego naparu z mięty oraz samodzielnie wykonacie ekologiczne mydełka glicerynowe z dodatkiem świeżych i suszonych ziół.

Zajęcia warsztatowe dedykowane są szkolnym grupom zorganizowanym, a także rodzinom z dziećmi, seniorom. Przebieg zajęć, forma i treści dostosowane są do wieku odbiorcy.
Ponadto podczas warsztatów prezentowany jest także film w technologii 3D oglądany za pomocą gogli VR. Film opowiada o uzdrawiającej i magicznej mocy ziół. Fabuła realizacji mówi o tym jak dawniej wykorzystywano zioła w codziennym życiu oraz o tym jak przygotować ziołowy wywar i odwar. Film przedstawia także jak w współcześnie wykorzystuje się zioła do przemysłu kosmetycznego, ziołolecznictwa a także do przyrządzania potraw.

Dla kogo: dzieci od 7 r.ż., młodzież, dorośli

Maksymalna liczba uczestników: – 30 osób (wraz z opiekunami)

Koszt zajęć:
• 25 zł/ os. dzieci, młodzież, dorośli
• 50 zł. ognisko – Dębowiec 16, 22-234 Urszulin*


* Istnieje możliwość zakończenia wycieczki ogniskiem – zapewniamy miejsce oraz opał.

Miejsce: Stare Załucze 15, 22-234 Urszulin


Miejsce: forma warsztatów gościnnych dla grup zorganizowanych:
Zapraszamy także do skorzystania z naszej oferty w formie warsztatów gościnnych u Zamawiającego, a więc w szkołach, domach kultury, muzeach oraz w innych placówkach kultury i oświaty. Na miejsce przyjeżdżamy z gotowymi materiałami do przeprowadzenia warsztatu. W gestii Zamawiającego pozostaje zorganizowanie grupy warsztatowej, a także przygotowanie przestrzeni i stołów do pracy. Doliczamy koszty dojazdu – stawka za 1km. przebiegu pojazdu określona w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury.

Sposób rezerwacji:
W celu rezerwacji zajęć prosimy o kontakt pod nr tel. 511 174 929/ e-mail gok@urszulin.eu

Dokumenty do pobrania