Strona główna Zajęcia Warsztatowe

Zajęcia Warsztatowe

GMINNY OŚRODEK KULTURY W URSZULINIE SERDECZNIE ZAPRASZA DO SKORZYSTANIA Z OFERTY EDUKACYJNYCH ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Spędzajmy atrakcyjnie, ciekawie i pożytecznie czas w Filii bibliotecznej w Wytycznie.

Zajęcia warsztatowe pod nazwą „Droga powstania książki od narodzin do jej konsumpcji Czy warto czytać?” dedykowane są szkolnym grupom zorganizowanym, a także rodzinom z dziećmi, seniorom. Przebieg zajęć, forma i treści dostosowane są do wieku odbiorcy. Wyjątkowa książnica Pana Jana Kurackiego zaprasza do przygody z książką. Razem z nami przyjrzycie się procesowi powstawania książki. Poznacie również historię papieru i dawne narzędzia pisarskie. Jeśli lubicie rysować to te zajęcia są właśnie dla Was. Poczujcie się jak ilustrator w wydawnictwie wykonując ilustrację do książki, albo zapiszecie wybrany  tekst proponowanego wiersza lub lokalnej legendy tworząc własną książkę przy użyciu drewnianych stempelków, gęsiego pióra i atramentu i innych  niecodziennych narzędzi.

Ponadto prezentowany jest także film w 3D oglądany za pomocą gogli VR. Film opowiada o historii książki, druku oraz współczesnym procesie powstawania książki. Na fabułę filmu składa się wizyta w drukarni, wydawnictwie, wątki produkcji papieru oraz ruiny starej papierni.

Całość warsztatów trwa 45 min. Maksymalna liczba uczestników 13 osób (wraz z opiekunem) koszt zajęć 10-15 zł/1os.

 Sposób rezerwacji: W celu rezerwacji zajęć prosimy o kontakt pod nr tel. 511 174 929