Strona główna XX Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”

XX Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”

22 czerwca 2019 r. w słoneczną i ciepłą sobotę już po raz XX odbył się biblioteczny rajd rowerowy czytelników i miłośników rowerów oraz sympatyków Gminnej Biblioteki Publicznej w Urszulinie, pod hasłem „Sosnowica i jej tajemnice”. Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, której celem jest promocja czytelnictwa, bibliotek oraz zdrowego stylu życia.

Miłośnicy jazdy na rowerze zebrali się przy Zespole Szkół w Urszulinie, gdzie otrzymali niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas przejazdu oraz chorągiewki z logo Odjazdowego Bibliotekarza. Dodatkowo wyposażeni zostali  w kamizelki odblaskowe aby byli widoczni na drodze. Następnie uzbrojeni we wspaniały nastrój rozpoczęliśmy rekreacyjny przejazd do Sosnowicy kończący się tradycyjnym ogniskiem w Babsku. Rowerzyści na różnych etapach przejazdu mieli możliwość posłuchać wiele ciekawostek związanych z dziejami Sosnowicy i okolic o których opowiadał Pan Adam Panasiuk – autor wielu książek opisujących Gminę Urszulin i ich mieszkańców. Podczas wycieczki zwiedziliśmy między innymi cerkiew, dworek Kościuszki, wieżę widokową oraz kościół.  Oprócz przejazdu zaplanowaną trasą przez miłą i spokojną okolicę dla uczestników rajdu zostały przygotowane przez Poleski Park Narodowy zabawy ruchowe przy zadaszeniu w Babsku, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił i wziąć udział w zabawie. Posileni, wybawieni, trochę zmęczeni ale w doskonałych humorach udaliśmy się w drogę powrotną.

Rajd zabezpieczony został przez policję, dzięki wsparciu służby porządkowej i medycznej wszyscy bezpiecznie dotarliśmy do celu pokonując 45km. Podczas rajdu mieliśmy okazje promować naszą bibliotekę, czytelnictwo oraz propagować rower jako zdrowy środek lokomocji.

Aktywnie spędzony czas, wspólnie z rodziną i znajomymi w rewelacyjnej swobodnej atmosferze na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim którzy przyczynili się do organizacji „Odjazdowego Bibliotekarza”. Szczególnie serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu  i zapraszamy za rok.