Strona główna Wyrób tradycyjnego płótna lnianego

Wyrób tradycyjnego płótna lnianego

GMINNY OŚRODEK KULTURY W URSZULINIE
SERDECZNIE ZAPRASZA DO SKORZYSTANIA Z OFERTY EDUKACYJNYCH ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

„Wyrób tradycyjnego płótna lnianego”

Warsztaty przybliżą Wam proces powstawania płótna lnianego. Dzięki uczestnictwu w zajęciu poznacie tradycje tkania lnianych płócien.

Zajęcia warsztatowe dedykowane są szkolnym grupom zorganizowanym, a także rodzinom z dziećmi, seniorom. Przebieg zajęć, forma i treści dostosowane są do wieku odbiorcy.

Podczas warsztatów opowiemy Wam od jak dawna w naszym kraju uprawiany był len, poznacie właściwości i korzyści wynikające z uprawy tej rośliny, podstawowe sploty tkackie, a dodatkowo każdy z Was będzie mógł poznać pracę tkacza wykonując samodzielnie próbkę płótna lnianego. Ponadto prezentowany jest także film w 3D oglądany za pomocą gogli VR. Film opowiada o dawnym wyrobie tradycyjnego płótna lnianego przed druga wojną światową bardzo popularnej czynności na Lubelszczyźnie. Natomiast fabułą filmu jest mędlenie, cierlenie oraz wyczesanie lnu. Następnie przędzenie za pomocą wrzeciona i na kołowrotku, tkanie płótna lnianego na warsztacie tkackim, a także wytwarzanie powrozów z włókna lnianego.

Dla kogo: dzieci od 7 r.ż., młodzież, dorośli

Maksymalna liczba uczestników – 20 osób (wraz z opiekunem)

Koszt zajęć:

25 zł/ os. dzieci, młodzież, dorośli

Miejsce: Świetlica w Woli Wereszczyńskiej 2A, 22-234 Urszulin

Miejsce: forma warsztatów gościnnych dla grup zorganizowanych:
Zapraszamy także do skorzystania z naszej oferty w formie warsztatów gościnnych u Zamawiającego, a więc w szkołach, domach kultury, muzeach oraz w innych placówkach kultury i oświaty. Na miejsce przyjeżdżamy z gotowymi materiałami do przeprowadzenia warsztatu. W gestii Zamawiającego pozostaje zorganizowanie grupy warsztatowej, a także przygotowanie przestrzeni i stołów do pracy. Doliczamy koszty dojazdu – stawka za 1km. przebiegu pojazdu określona w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury.

Sposób rezerwacji:

W celu rezerwacji zajęć prosimy o kontakt pod nr tel. 511 174 929/ e-mail gokurszulin@op.pl


Dokumenty do pobrania