Strona główna Spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim

Spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim

16 maja 2019r. w ramach ogólnopolskiego programu Promocja Czytelnictwa „Dyskusyjne Kluby Książki” za pośrednictwem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, odbyło się w bibliotece spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim finansowane przez Instytut Książki.

Piotr Milewski – pisarz, fotograf, podróżnik, urodził się w  Chełmie wychował w Opolu. Dziewięć lat spędził w Japonii. Współpracuje z wieloma czasopismami polskimi i japońskimi oraz prasą polonijną. Autor takich książek jak: „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika      i roku Konia”, „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat”, „Transsyberyjska. Droga żelazna przez Rosję i dalej”

Wizyta tak zacnego Gościa to dla działającego klubu wyróżnienie i wspaniała nagroda oraz okazja do poznania autora, jego twórczości i artystycznych zamierzeń. Podczas spotkania Pan Piotr oczarował wszystkich uczestników opowieścią o swoich podróżach do Japonii, Islandii i Syberii. Z zaciekawieniem słuchaliśmy zwierzeń o podróży koleją transsyberyjską, kulturze, zabytkach i zwyczajach japońskich oraz o zimnej ale pięknej Islandii. Trzeba przyznać, że Pan Piotr potrafi mówić w bardzo ciekawy i interesujący sposób do publiczności.

Na spotkaniu oprócz czytelników i sympatyków biblioteki gościliśmy także zaprzyjaźnione Dyskusyjne Kluby Książki z: Miejskiej Biblioteki Publicznej z Włodawy, Gminnej Biblioteki Publicznej z Hańska oraz Gminnej Biblioteki Publicznej z Cycowa. 

Czas z panem Piotrem Milewskim upłynął bardzo szybko, musieliśmy kończyć to zbyt krótkie jak dla nas spotkanie po którym uczestnicy mogli nabyć książki autora oraz jego autograf z miłą dedykacja na książce i pamiątkowej zakładce otrzymanej przez bibliotekę.        W podziękowaniu za spotkanie bibliotekarka wręczyła Autorowi upominek życząc dalszych sukcesów twórczych.

Po spotkaniu pozostały nam przede wszystkim niezapomniane wrażenia i oczekiwanie na kolejna książkę…

Spotkanie poprowadziła moderatorka DKK Monika Kędzierska.