Strona główna „Droga powstania książki od narodzin do jej konsumpcji. Czy warto czytać?”

„Droga powstania książki od narodzin do jej konsumpcji. Czy warto czytać?”

GMINNY OŚRODEK KULTURY W URSZULINIE
SERDECZNIE ZAPRASZA DO SKORZYSTANIA Z OFERTY EDUKACYJNYCH ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Chcecie ciekawie spędzić wolny czas na Polesiu? Zajrzyjcie do Filii bibliotecznej w Wytycznie.

Pokaz filmu VR dla grupy dzieci

Książnica Pana Jana Kurackiego zaprasza do przygody z książką. Razem z nami przyjrzycie się procesowi powstawania książki. Poznacie również historię papieru i dawne narzędzia pisarskie. Jeśli lubicie rysować to te zajęcia są właśnie dla Was. Poczujcie się jak ilustrator w wydawnictwie wykonując ilustrację do książki, albo zapiszecie wybrany tekst proponowanego wiersza lub lokalnej legendy tworząc własną książkę przy użyciu drewnianych stempelków, gęsiego pióra i atramentu oraz innych niecodziennych narzędzi.
Ponadto prezentowany jest także film w 3D oglądany za pomocą gogli VR. Film opowiada o historii książki, druku oraz współczesnym procesie powstawania książki. Na fabułę filmu składa się wizyta w drukarni, wydawnictwie, wątki produkcji papieru oraz ruiny starej papierni.
Zajęcia rozbudzą waszą ciekawość oraz zobrazują procesu powstawania książek. Poznacie także historię Pana Jana Kurackiego – bibliotekarza, z Wytyczna którego imieniem została nazwana Filia biblioteczna.

Dla kogo: dzieci od 7 r.ż., młodzież, dorośli

Maksymalna liczba uczestników – 20 osób (wraz z opiekunem)

Koszt zajęć:

25 zł/ os. dzieci, młodzież, dorośli

Miejsce: Książnica Pana Jana w Wytycznie 51, 22-234 Urszulin

Miejsce: forma warsztatów gościnnych dla grup zorganizowanych:
Zapraszamy także do skorzystania z naszej oferty w formie warsztatów gościnnych u Zamawiającego, a więc w szkołach, domach kultury, muzeach oraz w innych placówkach kultury i oświaty. Na miejsce przyjeżdżamy z gotowymi materiałami do przeprowadzenia warsztatu. W gestii Zamawiającego pozostaje zorganizowanie grupy warsztatowej, a także przygotowanie przestrzeni i stołów do pracy. Doliczamy koszty dojazdu – stawka za 1km. przebiegu pojazdu określona w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury.

Sposób rezerwacji:

W celu rezerwacji zajęć prosimy o kontakt pod nr tel. 511 174 929/ e-mail gok@urszulin.eu

Dokumenty do pobrania