Strona główna Aktualności Lekcja biblioteczna dla przedszkolaków

Lekcja biblioteczna dla przedszkolaków

0

Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego, a wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez obcowanie z kulturą i sztuką. Lekcje biblioteczne są doskonałym sposobem na zachęcanie dzieci do czytania i korzystania z zasobów biblioteki. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, uczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.
Wczoraj 15 lutego dzieci z grupy przedszkolnej ŻABKI i ŻÓŁWIKI, odwiedziły siedzibę naszej biblioteki. Dla niektórych była to pierwsza wizyta wśród tylu książek, dlatego najpierw zostały zapoznane z regulaminem wypożyczalni i dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Zostały oprowadzone po działach czytelniczych, a także zajrzały za biurko Pani bibliotekarki. Z wielkim zainteresowaniem maluchy oglądały książki znajdujące się na półkach i zwiedzały każdy zakamarek.
Na koniec dzieci wykonały zakładkę do książki, którą zabrały ze sobą na pamiątkę po wizycie. Otrzymały także słodkie co nieco, bo jest to już nasza tradycja😊
Dzieci wyszły z biblioteki z uśmiechem i z obietnicą, że wrócą się zapisać, aby wziąć udział w programie Instytutu Książki pn. “Mała Książka Wielki Człowiek” oraz korzystać z bogatej oferty książkowej dla dzieci.