Strona główna Aktualności Noc Bibliotek 2023

Noc Bibliotek 2023

3

Z 6 na 7 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Urszulinie odbyła się 9 edycja ogólnopolskiej akcji “Noc Bibliotek”. Forma tej kampanii w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i zachęca do korzystania z bibliotek – jako bliskich i przyjaznych instytucji kultury – dla lokalnej społeczności , w tym przypadku dzieci i młodzieży. Tegoroczne wydarzenie rozpoczęliśmy od przeczytania fragmentu książki napisanej przez Tove Jansson pt. “Lato Muminków – O tym, jak się pisze sztukę teatralną?”. Rozwijanie umiejętności słuchania i pobudzanie wyobraźni młodego czytelnika to przecież Nasza misja 😊. Następnie przeszliśmy do różnego rodzaju zabaw z nutką rywalizacji – zgadywanki, zajęcia taneczne, animacje ruchowe 💃🕺 Nie mogło zabraknąć warsztatów kreatywnych. Każdy uczestnik zrobił własny magnes. Zadanie było o tyle “utrudnione” , że miał on przypominać ulubioną książkę.
Samodzielne przygotowanie kolacji było kolejnym punktem programu. Tortille przygotowane przez dzieci narobiły zapachu w całym budynku. Apetyt dopisywał każdemu😋. Po sytym posiłku przyszedł czas na podchody w bibliotece. 3 drużyny miały rozszyfrować zakodowane hasło podczas rozwiązywania trzech różnych łamigłówek logicznych. Nad wszystkim czuwał “tajemniczy Pan Andrzej” 👻… Hasło końcowe związane było z mottem tegorocznej akcji, czyli “ABSURD NIE CZYTAĆ”. Zadowolone dzieci na koniec otrzymały dyplomy i drobne upominki.
Punktem kulminacyjnym był nocny seans w sali kinowej, a bajka pt. “Między nami żywiołami” przeniosła dzieci do krainy snów…🙂🙃😉
Nocowanie w bibliotece przyniosło uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń i przyczyniło się do utwierdzenia w przekonaniu, że biblioteka to miejsce przyjazne wszystkim.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom i zapraszamy na kolejną edycję za rok, no i oczywiście do codziennych odwiedzin w godzinach otwarcia: poniedziałek, wtorek, czwartek – 8:00 – 16:00 oraz środa, piątek – 8:00 – 18:00 i wybrania swojej ulubionej książki na jesienne wieczory😀