Strona główna Aktualności Jubileusz 25-lecia działalności Zespołu Ludowego „Seniorzy z Urszulina”

Jubileusz 25-lecia działalności Zespołu Ludowego „Seniorzy z Urszulina”

22

W sobotnie popołudnie 19 listopada 2022 r. w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Urszulinie odbył się Jubileusz 25-lecia działalności Zespołu Ludowego „Seniorzy z Urszulina”. Obchody poprzedzone były mszą świętą w Kościele Parafialnym Chrystusa Miłosiernego w Urszulinie.

Podczas uroczystości zaprezentowany został dorobek artystyczny oraz najważniejsze wydarzenia z życia zespołu. Z okazji Jubileuszu zespół zaprosił do wspólnego świętowania przedstawicieli władz i zaprzyjaźnionych instytucji, a także byłych kierowników zespołu i mieszkańców gminy Urszulin.

Uczestnicy składali jubilatom podziękowania za dotychczasową działalność oraz życzyli kolejnych jubileuszy. Nie zabrakło licznych gratulacji i podziękowań za wspaniały dorobek kulturalny. W uroczystości udział wzięły również zaprzyjaźnione z jubilatami zespoły: „Świerszczowianki”, „Kulczynianki” oraz „Poleska Nuta”.

Jeszcze raz serdeczne

gratulacje dla członków zespołu za podtrzymywanie tradycji i kultury ludowej oraz za ogromne zaangażowanie oraz wytrwałość w dążeniu do budowania kultury muzycznej w gminie Urszulin.

Gminny Ośrodek Kultury w Urszulinie pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za obecność, a przede wszystkim Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich KGW Wereszczynianki i Koło Gospodyń Wiejskich “Bubnowskie Baby “ za zaangażowanie oraz pomoc w organizacji Jubileuszu 25-lecia Zespołu „Seniorzy”. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Pań: Renata Wierzchowska Agnieszka Tokarska i Halina Zięba za obsługę uroczystości.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na profilu GBP na https://www.facebook.com/Bibliotekaurszulin/posts/pfbid026r3pxuvX8ieEczNmHXz6h75SHgw62aECA7mdVCBWrThc3CjP6ocwhpKgrA5TBqtel