Strona główna Aktualności Mała Książka Wielki Człowiek

Mała Książka Wielki Człowiek

5

Kochani Rodzice i Dzieci! Do naszej biblioteki dotarły właśnie świeżutkie, pachnące farbą drukarską książki, które trafią w małe dziecięce rączki.

Jedynym warunkiem otrzymania pakietu startowego który jest dedykowany dla dzieci w wieku przedszkolnym w ramach akcji” Mała Książka Wielki Człowiek” jest wizyta w bibliotece i zgłoszenie chęci wzięcia udziału w akcji. Każdy kto zadeklaruje chęć zabrania książeczki do domu otrzyma wyprawkę czytelniczą w której skład wchodzą: książka pt. „Krasnal w krzywej czapce”, karta małego czytelnika oraz naklejka. Akcja polega na zbieraniu naklejek – za każdorazowe wypożyczenie książki/książek w bibliotece dziecko otrzymuje jedną naklejkę. Czytelnik, który zbierze 10 naklejek uroczyście otrzyma dyplom i upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Projekt ma na celu oswojenie dzieci od najmłodszych lat z książką, literaturą, czytaniem. Poprzez głośne czytanie pobudzamy wyobraźnię, wzbogacamy słownictwo, uczymy dziecko obcować z książkami oraz zasad i potrzeby korzystania z zasobów biblioteki. Dzieci biorące udział w akcji w ubiegłych latach mogą również otrzymać nowy pakiet książek. Posiadamy również książki w języku ukraińskim.

Serdecznie zachęcamy do udziału w projekcie! Czekamy na Was w Gminnej Bibliotece Publicznej w Urszulinie! Do zobaczenia!