Strona główna Aktualności Narodowe czytanie 3 września 2022 r.

Narodowe czytanie 3 września 2022 r.

13

W sobotę 3 września 2022 r. w Filii Bibliotecznej w Starym Załuczu odbyła się 11 odsłona, akcji Narodowe Czytanie, której patronuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W tym roku Para Prezydencka do wspólnego czytania wybrała „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza. Tradycyjnie Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Urszulinie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej.

Wybrane fragmenty utworu czytali przedstawiciele oświaty, Rady Gminy, Dyskusyjnego Klubu Książki, czytelnicy, sympatycy i miłośnicy książek. Na pamiątkę wydarzenia każdy otrzymał okolicznościową zakładkę do książki.

Podczas Narodowego Czytania został rozstrzygnięty także konkurs plastyczny, który polegał na wykonaniu strony tytułowej do wybranego wiersza z książki „Ballady i Romanse” A. Mickiewicza. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Komisja przyznała egzekwo I miejsca dla: Maja Zuzańska, Amelia Skowronek, Sandra Kikłowicz, Lena Grzywaczewska, Oliwier Redzik oraz Karol Trześniak. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za udział w ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania.