Gminna Biblioteka Publiczna w Urszulinie

Zabawa Andrzejkowa 2021 r.

Tańczony goście na balu Andrzejkowym

Ach…co to był za bal!

        Tradycje andrzejkowe mają bardzo długą historie. Andrzejki są nocą, która kojarzy nam się z magią i tajemniczymi obrzędami… Natomiast teraz to wesoła zabawa z przymrużeniem oka…

Przygotowane wcześniej przekąski, gorące dania, przyozdobiona sala niepowtarzalnymi dekoracjami oraz nastrojowe oświetlenie podkreśliły klimat tworząc niesamowity nastrój Balu Andrzejkowego, który odbył się w sobotę 20 listopada 2021 r. w świetlicy w Wereszczynie.

         Zabawę rozpoczęła Pani Monika Kędzierska dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Urszulinie, od przywitania wszystkich gości, a także złożyła serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie balu, pomoc przy organizacji wydarzenia oraz włożony trud i poświęcony czas. Podczas oficjalnego otwarcia głos zabrał również Tomasz Antoniuk – Wójt Gminy Urszulin, który życzył wszystkim gościom udanej zabawy oraz pogratulował Paniom z Koło Gospodyń Wiejskich “Bubnowskie Baby ” i Gminnemu Ośrodku Kultury znakomitej organizacji Balu Andrzejkowego.

         Oczywiście aby zabawa andrzejkowa była w pełni magiczna nie mogło na niej zabraknąć czarów i wróżb…W ślad za tradycją Pani Dominika Popowska poczęstowała gości ciasteczkami w wewnątrz którego znajdowała się karteczka z wróżbą. Wszyscy z wielką ciekawością otwierali wylosowane ciastko, by poznać jaka przepowiednia znajduje się w środku. Było przy tym dużo pozytywnych emocji i śmiechu.

          Zabawę andrzejkową przy świetnej muzyce poprowadził Dj. Piotr Misiura. Nie trzeba było długo czekać, aby muzyka porwała gości do tańca… Idealnie dobrane utwory sprawiły, że parkiet był cały czas pełen tańczących gości. Dalszą zabawę urozmaicił konkurs zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury podczas którego Pani dyrektor przedstawiła zasady konkursu i poprosiła Pana Wójta Tomasza Antoniuka o wylosowanie nagrody specjalnej którą był voucher 50% zniżki dla pary na kolejna imprezę zorganizowaną przez GOK. Szczęśliwą, zwycięska parą wybraną w wyniku losowania została Pani Jolanta Hola i Pan Piotr Hola.

           Kolejną atrakcją wieczoru była „Andrzejkowa sesja fotograficzna”. Przygotowane przez Pana Piotr Kędzierski studio fotograficzne przyciągnęło uwagę wielu gości, którzy bardzo chętnie brali udział w sesji fotograficznej, a wykonane zdjęcia stały się doskonałą pamiątka Balu Andrzejkowego.

            Potem przyszedł czas na wybranie Królowej i Króla balu. Sześć chętnych par wiało udział w konkursie „Tańca z gwiazdami”. Zabawę w formie konkursu tanecznego prowadził Dj. który odtwarzał utwory muzyczne z każdego stylu tanecznego, a wyłoniona parą na podstawie oklasków publiczności została Pani Andżelika Zaremba i Pan Nikodem Wawrzycki. Zwycięska para została udekorowana królewskimi koronami oraz szarfami. Fanfary, race świetlne, gromkie brawa, upominki i wspólne pamiątkowe zdjęcia – tak uczczono wybór królewskiej pary Balu Andrzejkowego.           Przyjęcie trwało do późnych godzin nocnych, wspólne ucztowanie zintegrowało przybyłych gości. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i wspólną zabawę. Do zobaczenia wkrótce na kolejnym balu!

Exit mobile version