Strona główna Aktualności Warsztaty pt. „Świąteczne Skrzaty”

Warsztaty pt. „Świąteczne Skrzaty”

31
Wójt gminy Urszulin oraz dyrektor GOK w Urszulinie wręczający podziękowanie

Skrzat: wesoły, magiczny, kolorowy – postać z opowieści i bajek, która wprowadziła dzieci w świąteczny nastrój, a może nawet spełni świąteczne życzenie. W piątkowe późne popołudnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Urszulinie odbyły się warsztaty dla dzieci pn. „Świąteczne skrzaty”. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Urszulinie Pani Monika Kędzierska przywitała serdecznie wszystkich zgromadzonych, oraz przedstawiła dzieciom instruktorki. Zajęcia poprowadziły Panie z KGW Wereszczynianki, które podzieliły się swoim doświadczeniem w tworzeniu Bożonarodzeniowych ozdób. Uczestników biorącymi udział w warsztatach wsparł swoją obecnością i miłym słowem Wójt Gminy Urszulin Pan Tomasz Antoniuk. Pan Wójt podziękował członkiniom koła za przeprowadzenie zajęć oraz życzył dzieciom udanej zabawy podczas tworzenia świątecznych ozdób.

Milusińscy szybko zabrali się do pracy. Pierwszym etapem stworzenia niezwykłej ozdoby był wybór włóczki, z której powstała czapka Skrzata. Dzieci z zaangażowaniem, w wielkim skupieniu z precyzją przeplatały kolejne sznureczki, mieszały kolory – dzięki czemu każde nakrycie głowy małej postaci było wyjątkowe i niepowtarzalne. Panie prowadzące warsztaty dokładnie wytłumaczyły schemat według którego uczestnicy wykonali piękne czapki – jeden z elementów składających się na Świątecznego Skrzata. Po pierwszym etapie pracy przyszedł czas na wybranie materiału tworzącego brodę skrzata. Jak wiadomo piękna, puszysta i długa broda to najważniejsza część każdego Świątecznego Skrzata . J  Dzieci z pomocą instruktorek przykleiły wybrane materiały tworzące brodę oraz drewnianą kulkę – nos magicznej postaci. By Skrzat wyglądał dostojnie i odświętnie uczniowie udekorowali swoje postacie kolorowymi dzwoneczkami oraz świątecznymi ozdobami.

Wszyscy byli zafascynowani, że w tak łatwy i przyjemny sposób można własnoręcznie wykonać piękne ozdoby na choinkę. Większość elementów użytych do stworzenia Skrzata to surowce wtórne m.in. usztywnienie czapki stanowiły kartonowe rolki, włóczka oraz futerko pochodziły z odzysku. Dzięki zajęciom dzieci dowiedziały się jak można wykorzystać rzeczy które zalegają w domu i stworzyć przepiękne dekoracje. Wszystkie Skrzaty były piękne, każdy inny, wyjątkowy i niepowtarzalny. Dzieci poradziły sobie doskonale, a ozdoby które wykonały na warsztatach bez wątpienia znajda się na tegorocznych Bożonarodzeniowych drzewkach. 

Po skończonej pracy zebrani dostali słodki poczęstunek po czym wrócili do domów by pochwalić się rodzicom fantastycznymi, magicznymi Świątecznymi Skrzatami.

Gminny Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje wszystkim za uczestnictwo i zaangażowanie w wyjątkowe, baśniowe warsztaty na których powstały przepiękne świąteczne dekoracje.