Strona główna Aktualności Mała Książka – Wielki Człowiek

Mała Książka – Wielki Człowiek

22

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym (rocznik 2014 – 2017) z rodzicami do Gminnej Biblioteki Publicznej w Urszulinie po odbiór wyprawki małego czytelnika w ramach projektu „ Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Czekają Wyprawki Czytelnicze, Karty Małego Czytelnika, poradniki dla rodziców, oraz drobne upominki. Akcja polega na zbieraniu naklejek, które dzieci dostają za każdorazowe wypożyczenie książki z zasobów biblioteki. Każdy kto zbierze 10 naklejek dostanie dyplom.

Zaproszenie przedszkolaków oraz rodziców do bibliotek ma na celu poprawę stanu czytelnictwa i wyrabiania nawyku czytania już od najmłodszych lat. Czytanie książek wpływa na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię, przenosi w świat baśni, legend, bajek, historii. Zachęcanie do czytania, zaszczepienie miłości do książek w jak najmłodszym wieku, bez wątpienia będzie miało pozytywny wpływ na rozwój dziecka oraz sukcesy odnoszone w nauce.

Kampania ma zakres ogólnopolski, w której bierze udział prawie 6 tysięcy bibliotek w całym kraju. Od 2018 roku z projektu skorzystało już blisko 300 tysięcy przedszkolaków. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Akcja może przynieść zadawalające efekty wyłącznie dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy zabiorą swoje pociechy do biblioteki i zachęca do korzystania z dostępnych tam książek. Niech czytane i obcowanie z książkami będzie ważnym elementem życia zarówno naszych dzieci jak i nas samych. Zadbajmy by biblioteka była stałym miejscem na mapie odwiedzin tak jak np. sklep czy bank .

Serdecznie zapraszamy – do zobaczenia w bibliotece !