Strona główna Aktualności Noc Bibliotek „Znajdźmy wspólny język”

Noc Bibliotek „Znajdźmy wspólny język”

11

W sobotę 5 października 2019 r. o godz. 18 00 w Gminnej Bibliotece Publiczne w Urszulinie rozpoczęła się V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” i trwała do godz. 8 00 . Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania, która zachęca w niekonwencjonalny sposób do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych oraz dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania 20 uczestników akcji Nocy Bibliotek, w której uczestniczyli czytelnicy, młodzież z Zespołu Szkół w Urszulinie oraz harcerze „Zuchy”. Podczas tej wyjątkowej nocy w bibliotece nie mogło zabraknąć czytania fragmentów książek otrzymanych przez partnera akcji, a także zagadek, zabaw ruchowych prowadzonych przez starszych harcerzy oraz panią Barbarę Martysiuk – opiekun harcerzy, które dostarczyły uczestnikom wielu emocji.

Po wyczerpujących zajęciach ruchowych nastąpiła chwila wytchnienia podczas wieczornego spaceru harcerzy po Urszulinie. Następnie odbyły się warsztaty kulinarne na których uczestnicy przyrządzili frytki. Jak zawsze zajęcia te przyniosły dzieciom wiele radości bo frytki były pyszne i apetyt wszystkim dopisywał.

Potem nastąpiła projekcja filmu „Ptyś i Bill”, który został udostępniony w ramach akcji Noc Bibliotek. Ostatnim i jednym z ważniejszych punktów spotkania w bibliotece było wybranie przez dzieci najlepszego miejsca do spania i przygotowanie się do odpoczynku. Jak to zwykle bywa, choć zrobiło się późno nikt nie zamierzał jeszcze spać, było więc czytanie, gry słowne i zabawy.

Skoro świt wszyscy byli na nogach i zaczęło się składnie materacy, śpiworów oraz przygotowanie śniadania które zakończyło noc w bibliotece. Dzieci trochę niewyspane ale zadowolone i uśmiechnięte wróciły do domów.

Gminna Biblioteka Publiczna w Urszulinie dziękuje bardzo za pomoc pani Barbarze Martysiuk oraz wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w Nocy Bibliotek i zapraszamy na kolejną edycje w przyszłym roku.